Choď na obsah Choď na menu
 

Mesto búra domy.

Mesto búra domy. V Dobšinej nechú neprispôsobivých obyvateľov.

 

 

 

Pred 2 rokmi | Mestský úrad v Dobšinej už niekoľko rokov vykupuje nehnuteľnosti po celom meste. Paradoxne hneď potom ich nechá zbúrať. Problémom mesta sú totiž neprispôsobiví obyvatelia, ktorí tieto domy zdevastovali na nepoznanie. A opustené budovy lákajú tulákov zo širokého okolia.

Samospráva má na skupovanie špeciálny fond

Zo starých baníckych domčekov sa postupne stávajú zničené budovy. Mesto sa ich snaží skupovať aj preto aby zabránilo ďalšiemu prisťahovalectvu. "Dakedy to bolo krásne mesto a teraz čo tu spravili títo, to je nemožné," hovorí obyvateľ Dobšinej. "Vlastníci domov tak zdevastovali tieto domy, že neboli schopné na bývanie. Tak sa stalo, že mesto potom skupuje tieto domy," uviedla Terézia Balážiková z mestského úradu Dobšiná.

Samospráva má na tento účel vytvorený špeciálny fond. O kúpe nehnuteľností rozhoduje mestské zastupiteľstvo. "Mesto zatiaľ kúpilo osem takýchto domov a päť z nich zasanovalo," uviedla Balážiková.  Väčšinou išlo o domy ktoré boli v zlom technickom stave alebo v exekúcii.

 

Obyvatelia si nápad pochvaľujú

Na neprispôsobivých sa sťažujú aj obyvatelia mesta tvrdia, že situácia je najmä ku koncu mesiaca neúnosná. "Sa bijú, zoberú si tehly, dosky hádžu po sebe, kričia, kvičia, mlátia sa a v noci dakedy aj kameň do okna sa pritrafí," hovorí obyvateľka Dobšinej. Podľa našich informácií by malo mesto v najbližšom čase odkúpiť a následne zbúrať ďalšie dva domy. Aj obyvatelia si tento nápad pochvaľujú.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

XEvil 4.0 solve 99% types of captchas

(MashaRix, 13. 12. 2017 12:46)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can bypass any antibot captcha.
Captcha Bypass Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8.4 million other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"