Choď na obsah Choď na menu
 

Slovensko - moja vlasť!

Slovensko -  moja vlasť!

Slovensko leží v srdci Európy. Nielen že je u nás krásna príroda, ale aj milí, pohostinní a dobrosrdeční ľudia. Samozrejme nebudeme si klamať, nájdu sa aj výnimky. Pre niekoho sa môže zdať naša krajina veľmi malá, ale zato prekypuje krásami prírody. Spomeniem napríklad naše najväčšie pohorie ako sú Vysoké Tatry. Zahraniční turisti
sa môžu pokochať lesnými cestičkami s výhľadom na okolité dedinky v údoliach a dolinách. Prírodná krása Slovenska je na nezaplatenie. Na Slovensku máme veľa múzeí, historické pamiatky, najmä hrady a zámky, vďaka ktorým sa môžeme zaujímavým spôsobom dostať  k informáciám o našej národnej histórii a našich predkoch. Slovenská hudba nestojí za reč. Viac sa u nás počúvajú zahraniční autori a umelci. Som rád, že tu žijem, že
sa môžem aj ja pýšiť touto malebnou krajinou. Vždy si budem uchovávať v duši obraz Slovenska - domoviny, miesta, kam sa vždy môžem vrátiť. Či už duchom alebo fyzicky po pobyte v zahraničí. Mali by sme sa všetci snažiť prenášať kladný vzťah ku Slovensku, vlasti našich budúcich potomkov prostredníctvom nádherných rozprávok a povestí. Cudzinci tiež radi spoznávajú kultúru a miesta vykresľujúce všetky naše nádhery.

 
                                         
 

Slovensko

Slovensko je malý štát, ktorý sa nachádza v srdci Európy. Naša malá krajina sa môže pochváliť svojou nádhernou prírodou a množstvom prírodných rezervácií. Zároveň sa môže pýšiť bohatou kultúrou z minulosti, ale aj zo súčasnosti. Slovensko nie je len príroda, nájdete v ňom zachovalé a zrenovované hrady, zámky, kaštiele, v ktorých sa ocitnete priamo v dávnej minulosti. História zanechala na území Slovenska veľké kultúrne dedičstvo. Z minulosti sa zachovalo 18 slovenských miest a v súčasnosti sú mestskou pamiatkovou rezerváciou. Každé z nich sa môže pochváliť niečím jedinečným. Jednou z najväčších pých Slovenska sú práve jej veľhory – Tatry. Môžeme ich navštíviť v každom ročnom období. Avšak v zime si treba dávať pozor na hroziace nebezpečie, na ktoré nás upozorňuje horská služba. Napriek tomu sa Vysoké Tatry tešia veľkej obľube a každý rok sem chodí množstvo turistov. Máme tu mnoho prekrásnych jaskýň. Napríklad Demänovská jaskyňa slobody, Dobšinská ľadová jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa, Harmanecká jaskyňa a mnoho ďalších. Samozrejme nie sme hrdí len na našu prírodu a historické pamiatky. Slovensko žije športom, hlavne hokejom. Vtedy sa z každého z nás stáva hrdý Slovák. Z môjho pohľadu je Slovensko prekrásna krajina, občas podceňovaná, ale so svojimi pozitívnymi vlastnosťami. Napriek tomu som šťastný, že tu žijem a som hrdý, že som Slovenka! Každému odporúčam navštíviť našu krajinu, neoľutujete, verte mi.

 

                                                 

Slovensko - miesto, kde žijem

Pre niekoho malá, no pre mňa veľká krajina. Krajina s bohatou kultúrou a históriou, dobrou geografickou polohou a rôznymi unikátmi. Slovensko prežilo svoju históriu s rôznymi národmi a každý národ u nás niečo zanechal. Naše zámky a hrady
sú bohaté na rôzne zmesi kultúry. Aj u nás je každý človek iný. Celé Slovensko je rozdelené na niekoľko regiónov a každý má svoje kultúrne zvyky a tradície. Každý z týchto regiónov sa môže pochváliť aj svojim jedlom. No najvýznamnejším jedlom
sú pre nás halušky. Jedlo, ktoré pochádza z hôr, ktorých máme dosť. Naším najznámejším pohorím sú Tatry, ktoré každý rok privítajú tisíce návštevníkov. Turisti z ostatných krajín radi navštevujú aj naše zámky, hrady, kaštiele, ale aj naše mestá. Okrem toho, že turisti navštevujú hlavné mesto Bratislavu, navštevujú aj iné mestá ako je Nitra, Trenčín, Trnava, Martin
či Banská Štiavnica. Každé z týchto miest preslávilo niečo iné, výnimočné. No nemusíme hovoriť len o kultúre a pamiatkach. Naša krajina je známa aj svojím priemyslom, ktorý v týchto rokoch dosť zaniká. Momentálne sa všetko k nám dováža, pretože je to „výhodnejšie“. S tým súvisí aj vysoká nezamestnanosť a nespokojnosť ľudí, ale za to bežní ľudia nemôžu.
Toto je v skratke miesto, kde žijem.

                               

Krajina, v ktorej žijem 

Na Slovensku sa mi páči príroda. Máme Vysoké a Nízke Tatry. Máme veľa chránených parkov s peknou prírodou. Sú tu priateľskí a dobrosrdeční ľudia. Máme skvelé jedlo -  bryndzové halušky. Je tu aj zopár historických pamiatok, ako napríklad Bratislavský hrad. Máme tu aj mincovňu a stred v Európy pri meste Kremnica. Máme tu veľa známych interpretov, ktorých určite ľudia poznajú aj v iných krajinách. Je tu veľa pekných dediniek, ale aj miest. Hlavné mesto je Bratislava. Žije tu veľa mladých ľudí, ktorí sa radi zabávajú, ale aj zodpovedajú za svoje činy.

Na Slovensku sa mi nepáči prístup politikov k tejto krajine. Pretože politici nás okrádajú, dávajú vysoké dane a ceny sú tu príliš veľké. Väčšina Slovákov si nemôže veľa vecí dovoliť, pretože je to drahé. Nepáčia sa mi naše cesty pretože sú hrozné, je na nich samá jama a nechcú ich opraviť.

                                      
 

Krajina, v ktorej žijem

Na Slovensku sa mi páči hlavne jeho príroda, pretože takáto čistá a krásna príroda sa už na mnohých miestach sveta nenachádza. Mnoho Slovákov si túto krásnu prírodu neváži. Na Slovensku som rada, pretože tu mám svoju rodinu a priateľov. Keďže tu žijem od malička, neviem si veľmi predstaviť, že by som bývala niekde inde. Páčia sa mi zvyky a tradície, ktoré tu máme. Napríklad veľkonočná šibačka, „Štefánske“ zábavy a mnoho ďalších.  Milujem vianočnú atmosféru, ktorá je cez sviatky na uliciach. Každý rok sa poteším, keď si na Mikuláša nájdem v čižme sladkosti. Som veľmi vďačný za slovenské piesne, napríklad od skupín ako je Tublatanka , No name, IMT smile. Mám rád aj ľudové piesne alebo skupinu Ploštín Punk. Vždy, keď počujem takéto piesne potešia ma a zahrejú pri srdci.

Na druhej strane sú tu aj veci, ktoré sa mi veľmi na Slovensku nepáčia. Je to napríklad slovenská politika, v ktorej nefunguje podľa mňa všetko tak ako by malo, teda podľa zákona. Nepáči sa mi, že zločiny nie sú spravodlivo potrestané a to že na Slovensku funguje korupcia. Tiež sa mi nepáči, že si ľudia nevážia prírodu a namiesto toho, aby chránili ohrozené druhy zvierat ich zabíjajú. Nemám rrád, keď bezohľadne zahadzujú do prírody odpadky a tak ničia našu krásnu prírodu.

                                     
 

SLOVENSKO

Viem o jednej krajine, ktorá vás očarí hneď ako sa na ňu pozriete. Je nádherná a má plno bohatstiev, že by ste boli až prekvapení. Tá krajina o ktorej vám porozprávam je moja vlasť, môj rodný kraj. To miesto, kde ma vždy čaká niekto, keď som preč.

Slovensko. Áno, to je tá krajina, o ktorej idem rozprávať. Je to taká malá krajina, ale s veľkým srdcom. Krajina, ktorá vyrastala na tradíciách. Našou pýchou je kultúra. Naše staré mamy už od mala nosili ručne a s láskou vyšívané kroje, ktoré môžeme vidieť aj dnes. Máme aj skvelú kuchyňu. Po celom svete sa chválime našimi skvelými bryndzovými haluškami alebo pirohmi poliatymi oškvarkami. Prechádzka po našich lesoch, krásnych horách, veľkých lúkach alebo poliach posiatych rôznymi dobrotami je ten najkrajší pocit, aký si dokážete predstaviť. Ale máme aj veľké rieky ako Dunaj a Váh, rôzne jazerá Liptovská Mara, Oravská priehrada, Zemplínska šírava. Po našej krajine máme aj krásne mestá. Kremnica, tam máme  mincovňu, v Tesárskych Mlyňanoch sa rozprestiera veľké arborétum. A ten krásny pocit, keď som mal ťažký týždeň a môžem sa poriadne vyspať. Ráno ma už budí to veľké žlté slniečko, ktoré svieti niekde na oblohe medzi obláčikmi. Vtáčiky si spokojne štebocú do ďalšieho dňa. Ale všetko dobré má aj svoje zlé stránky. Asi najväčším mínusom mojej krajiny sú naše cesty. Popri tých krásnych horách, poliach, lúkach a jazerách sa tiahnu tie naše rozbité a od mrazu popukané cesty. Niektoré diery niekedy dosahujú aj veľké rozmery. Ale nie sú to len cesty, ale aj iní neprispôsobiví občania našej krajiny. Najviac na kope ich je na Luníku IX. Keď idete okolo tohto sídliska, nevidíte nič iné ako zlých Rómov, neporiadok a smrad. Je to smutné, ale aj toto sa v našej krajine nachádza a postupne sa tieto problémy riešia.

Som veľmi rád, že tu žijem a môžem sa aj ja pýšiť touto malebnou krajinou. Vždy si budem uchovávať v duši obraz Slovenska, miesta, kam sa vždy môžem vrátiť.

                                

Úvaha o Slovensku

Nikdy predtým som sa nezamýšľal nad tým, prečo mám rada Slovensko a čo mám na ňom rád. Keď tak uvažujem, Slovensko je krásna, rozmanitá krajina. Už len preto je krásna, že som sa tu narodl. Za môj život som už prechodil aj iné krajiny, spoznal som ich kultúru a krásu, no žiadna iná krajina sa mi tak nepáčila ako práve Slovensko. Mnohí by sa mohli domnievať, že taká malá krajina nemá toľko možností a nemá čo návštevníkom ponúknuť. No práve naopak. Najväčšou krásou našej krajiny sú Tatry. Krásne, hornaté, väčšinou ľuďmi milované a zbožňované. Asi každý z nás si tam nájde kúsok seba a túto hornatú krajinu si zamiluje. Sú tam všelijaké štíty, plesá aj vodopády, ktoré vo vás určite vyvolajú kúsok nadšenia. Nemyslíte?! Ja som si Tatry zamiloval a navštevujem ich každý rok v lete, aj keď sú od nás Tatry neďaleko. Treba si nájsť čas a obdivovať aj Slovenské krásy prírody.

Ak Vám nestačia Tatry alebo sa necítite na dlhšiu túru, tak čo také kostoly, kaštiele a zámky. Veď Slovensko má ešte mnoho krás. Pár takých som už navštívil aj ja, no najradšej mám Bojnický zámok, pri ktorom sa nachádza aj Bojnická ZOO.

No nezabúdajme aj na jaskyne. Na Slovensku je mnoho krásnych jaskýň. Mohol by som ich vymenovať množstvo. Skoro by som aj zabudla na naše významné osobnosti z nášho malého, ale o to krajšieho územia ako sú napríklad Ľ. Štúr, S. Chalupka a mnoho ďalších. Preto by sme nemali nikdy zabúdať na to, že nie je dôležité len chváliť sa a pýšiť našimi krásami, ale ich aj ochraňovať a vážiť si ich. Nemyslíte? Mali by sme sa všetci spoločne nad tým zamyslieť a uvážiť, čo chceme, aby tu po nás zostalo. Nech sa môžu aj ďalší chváliť tým, že sú Slováci žijúci v krásnej slovenskej krajine.

 

                                        
 

Slovensko

Slovensko, malá krajina v strede Európy. Je to krajina bohatá na prírodnú krásu. Všade naokolo sú hory, lesy, lúky. Vysoké a Nízke Tatry, Slovenský raj a veľa ďalších zaujímavých chránených miest. Tu v blízkom okolí sú Štiavnické a Kremnické vrchy. Máme tu aj jaskyne ako napríklad Beliansku a Harmaneckú jaskyňu. Je tu aj veľa rómskych spoluobčanov, ktorí nie sú veľmi prispôsobiví. Znečisťujú prírodu, robia hluk a niektorí aj ohrozujú slušných ľudí. Cesty na Slovensku nie sú veľmi dokonalé.  Napriek tomu, že Slovensko má aj menšie nedostatky, všade naokolo je krásna príroda, ktorú sa oplatí vidieť.

                           

Krajina v ktorej žijem

Slovensko je krajina, ktorá sa nachádza v strednej Európe. Je to malý štát, ktorý sa môže pýšiť svojimi veľhorami – Tatrami. Každý rok navštívi slovenské Tatry viac než 300 000 turistov z celého sveta. V zimných mesiacoch poskytujú turistom zábavu v podobe kvalitnej lyžovačky a romantiku v podobe večerných prechádzok okolo Štrbského plesa. Slovensko sa môže tiež pýšiť svojou výhodnou polohou, v ktorej sú pre zimné športy vhodné podmienky. Slovensko sa môže pochváliť aj tým, že práve na jeho území sa nachádza stred Európy a to v menšej obci nazývanej Krahule. V minulosti tu bol veľmi rozšírený ťažobný priemysel, hlavne v  okolí Banskej Štiavnice, kde sa najviac ťažilo zlato, ale aj iné kovy.  Toto mesto má bohatú históriu, ale môže sa pochváliť aj množstvom tajchov - jazier, ktoré vznikli ťažbou v týchto baniach.  Práve preto sem v letných mesiacoch chodí množstvo návštevníkov, či turistov, ktorí obdivujú krásy prírody, histórie, ale i tajchov.

Slovensko má množstvo pozitívnych vlastností, ale okrem nich  má aj množstvo negatív, medzi ktoré určite patrí znečisťovanie týchto krás, ktorými by sa Slovensko mohlo prezentovať vo svete. Ľudia sú rôzni, ale niektorí sa správajú horšie ako zvieratá ku svojmu prostrediu, v ktorom žijú. Nevážia si ho a pravdepodobne nevedia alebo nechcú vedieť,  ako je životné prostredie potrebné pre život nás, ale i živočíchov, ktoré tu žijú. Síce existuje množstvo nadácií, či ľudí, ktorých tento problém zaujíma, pohoršujú sa nad ním alebo sa ho snažia aj riešiť, ale na Slovensku (aj vo svete), je viac zlých ľudí ako takých, ktorých tento problém zaujíma a snažia sa ho odstrániť. Aj preto sa veľa slovenských škôl zapojilo do projektu, ktorého hlavným cieľom je čistenie nášho životného prostredia od odpadu, ktorý vznikol ľudskou činnosťou.

Svet si začína pomaly, ale isto uvedomovať, že ľudská činnosť má veľmi nepriaznivý vplyv na celú Zem, čoho dôsledkom je hlavne otepľovanie klímy vo svete. S tým je spojené roztápanie ľadovcov a iné klimatické problémy. Slovensko sa snaží obmedziť toto znečisťovanie na minimum, zrejme rovnako ako každá krajina sveta, ale ľudstvo je tak závislé na modernom spôsobe života, že úplné alebo čiastočné zrušenie vypúšťania emisií do ovzdušia je priam nemožné. Okrem tohto veľkého nedostatku má Slovensko aj množstvo ďalších problémov, či negatív. Nedostatok financií sa prejavuje hlavne v zimných mesiacoch na cestách, ktoré sú posiate množstvom výtlkov, či dier. Takisto aj školstvu by prospela finančná injekcia, ktorá by zabezpečila napríklad lepšie internátne ubytovanie pre študentov, ale aj väčší komfort v samotnom štúdiu.

V porovnaní s vyspelejšími štátmi má síce Slovensko nedostatky, ale aj cez tieto mínusy som rada, že som sa narodila práve v tejto krajine.

                                          

 

Slovensko

 Na Slovensku žijem už 52 rokov a skoro celé som ho precestoval. Na Slovensku je zaujímavé to, že nikdy neviete, čim vás prekvapí. Je to malá krajina v Európe, ale srdcom je možno väčšia ako si myslíte. Slovensko je pomerne dosť hornatá krajina. Nachádza sa tu veľa lesov, národných  parkov a chránených  oblastí. Najväčšou pýchou sú Vysoké Tatry.  Sú už síce trochu zriedené kvôli každoročným  návštevám víchrice, ale aj tak sa máte na čo pozerať. Samozrejme, ak sa radi prechádzate a obdivujete krásu prírody. Tatry sa môžu pýšiť svojou veľkou rozmanitosťou rastlín a živočíchov. Pretože tu žije množstvo zaujímavých živočíchov, ktoré inde nenájdete, ale ani rastliny nie sú pozadu. Najviac sa mi páčia listnaté stromy, pretože majú veľké zelené listy, ktoré mi pripomínajú palmy na pláži. Ďalším bohatstvom sú pramene minerálnych vôd. Na Slovensku sa ich nachádza pomerne veľa. Robia sa z nich minerálky, ktoré sa balia do fliaš. Nájdete ochutené, sýtené alebo nesýtené. Stačí si len vybrať. Tiež sa tu nachádzajú  skvelé obchodné domy, ktoré vám  ponúkajú široký sortiment, napríklad oblečenia. Každoročne sa tu koná jarmok, ktorý je plný zábavy.  Možno, že by vás zaujala aj architektúra niektorých miest napríklad Banská Štiavnica, Kremnica alebo Banská Bystrica. Tieto mestá by vás ohúrili stavbami, ktoré sú v starobylom štýle. Do týchto miest sa vnáša aj modernosť. Je to veľmi pekné, keď vidíte ulicu zo starými budovami a na druhej strane vidíte moderné budovy a parky. Takýmto príkladom je naše hlavné mesto Bratislava alebo ďalšie mesto Košice.  Celkovo Slovensko hodnotím pozitívne, až na malé negatíva. Jedno z  negatív je, že si Slováci nevážia čo sa tu nachádza a ničia to. Hlavne naše pamiatky, ako hrady a zámky. Možno ste počuli o vyhorení Krásnej Hôrky. Bola to veľká udalosť, o ktorej sa dlho hovorilo.  Je tu vysoká kriminalita a dosť sa tu kradne, ale keď si toto odmyslíme, je to pekný štát.                                     

Dúfam, že som vám v krátkosti pozitívne opísal Slovensko. Samozrejme, že iní ľudia môžu mať odlišný názor ako ja. Ale ja si myslím, že každá krajina má svoje pozitíva a negatíva, len niektoré krajiny majú tých pozitív viac a ako iné krajiny.

Slovensko

 Slovensko je pre mňa krásna krajina, ktorá leží v srdci Európy. Nie je to veľký štát, ale má naozaj krásnu prírodu, ktorú chodia obdivovať turisti z celého sveta. Hlavne chodia obzerať Vysoké Tatry, ktoré lákajú turistov vzácnymi prírodnými krásami na malej ploche. Tatry priťahujú horolezcov, v zime lyžiarov, ale aj bežných turistov. Pre svoj čistý vzduch slúžia však aj k liečbe chorých. Najjagavejšou ozdobou tatranských dolín sú horské jazerá - plesá. Asi najpríťažlivejšie ich charakterizuje pomenovanie morské oká. Všetky sú ľadovcového pôvodu. Najväčšie a najhlbšie pleso na slovenskom území Vysokých Tatier je veľké Hincovo pleso. Máme tu aj minerálne pramene. Slovensko je známe  aj vďaka našim kúpeľom. Najznámejšie sú  v Piešťanoch. Sú tu aj iné ako napr. Trenčianske Teplice ,Turčianske Teplice, Dudince, Sliač, Bojnice, či Lúčky. Teraz prejdem na tú horšiu stránku Slovenska. Nepáči sa mi, ako si pomaly ničíme tuto krásnu krajinu tým, že znečisťujeme životné prostredie výfukmi z áut. Taktiež tým, že vyhadzujeme odpadky do lesa. A prejdem trocha aj do politiky. Tu sa mi nepáči, že ľudia, ktorí predávajú drogy alebo robia podvody na daniach dostanú vyšší  trest ako tí, čo zabijú človeka . To by bolo asi všetko.

                                          
 

Slovensko - miesto, kde žijem

Slovensko. Malá krajina, ktorá leží v srdci Európy. Síce to nie je veľká krajina, ale má krásnu prírodu. Všade naokolo sú tu  hory, lúky a máme tu veľa chránených území ako napríklad Slovenský raj, Vysoké a Nízke Tatry. Chodieva sem veľa turistov zo zahraničia. 
Je tu bohatá kultúra a mnoho pamiatok. Po celom území máme historické mestá s bohatou minulosťou, napríklad banské mestá, kde boli kedysi bane a v minulosti sa tam ťažilo. 
Pestrú históriu majú aj krásne hrady, zámky a rôzne kostolíky. Našim najznámejším, ale dá sa povedať, že aj národným jedlom sú halušky. Jedlo, ktoré bolo už dávno v minulosti vymyslené Slovákmi. V minulosti tu bolo veľa rôznych odvetví priemyslu a ľudia mali zamestnanie. Dnes je tu nezamestnanosť dosť vysoká a máme málo domácej výroby. Väčšina tovarov sa dováža zo zahraničia a ľudia nemajú robotu. Preto veľa ľudí zo Slovenska pracuje v zahraničí.
No za to my, obyčajní ľudia nemôžeme. Mnoho ľudí si tu znečisťuje prírodu a vôbec si neuvedomujú, akí môžu byť radi, že ju máme a koľko ľudí nám ju závidí.
Každý Slovák by sa mal zamyslieť nad tým, čo všetko máme v tejto malej krajine a môžeme sa s tým hrdo pýšiť v zahraničí. Toto je miesto, kde žijem a som rád, že žijem v takejto pestrej krajinke.

                                  

c

 

Krajina v ktorej žijem

Slovensko, krajina, v ktorej žijem je veľmi krásna i keď pár vecí by sa jej vytknúť dalo. Ale teraz k tým pozitívnym veciam.

Máme veľmi pekné historické pamiatky a naša krajina má veľmi zaujímavú históriu. Teraz však ku tým pamiatkam, teda konkrétne k jednej a tou je náš Žiarsky kaštieľ. Leží priamo pri našej škole, dokonca pár rokov sa v ňom vyučovalo. Keďže je teraz menej žiakov, tak sa tam neučíme, ale zvnútra je veľmi pekný a zaujímavý.

Slovensko je krajina, ktorá vyrastala na tradíciách. Našou pýchou je kultúra. Naše staré mamy už od mala nosili ručne a s láskou vyšívané kroje, ktoré môžeme vidieť aj dnes. Máme ale aj skvelú kuchyňu. Po celom svete sa chválime našimi bryndzovými haluškami alebo pirohami poliatymi chutnými oškvarkami. Tieto dve jedlá sú naozaj skvelé, obzvlášť keď ich varí stará mama, ktorá v tom má už dlhoročnú prax.

Naša krajina má veľmi pekné až priam krásne lesy. Prechádzka po našich lesoch, krásnych horách, veľkých lúkach alebo poliach posiatych rôznymi dobrotami, je ten najkrajší pocit. Ale máme aj veľké rieky ako Dunaj, či Váh, rôzne jazerá ako Liptovská Mara, Oravská priehrada. To by bolo k pekným veciam asi všetko, teraz trocha tých zlých. Napríklad sídlisko Luník IX. Keď idete okolo tohto sídliska, nevidíte nič iné ako zlých Rómov, ktorí sa nevedia prispôsobiť štátu, ale nie každý je taký zlý. Tak to by bolo k tejto krajine asi všetko. Slovensko je malá krajina s veľkým srdcom.

                               

Slovensko – Moja rodná krajina

Ako sa hovorí: malá veľká krajina. V týchto slovách je presne definované, aké to naše Slovensko v skutočnosti je. Od rovinatých nížin na juhu, cez menšie kopce, až po veľhory Vysoké Tatry. Slovensko je krásna a malebná krajina. Slovensko je krajinou mnohých možností. Máme tu veľa vodných nádrží, kde sa dá v letných horúčavách schladiť. Taktiež máme množstvo hradov a zámkov. Čo sa prírody týka, na Slovensku je veľa národných parkov. Medzi najznámejšie patria: TANAP – Tatranský národný Park, Národný park Nízke Tatry a Slovenský raj. V zime je tu množstvo zjazdoviek na lyžovanie, lete mnoho náučných chodníkov na turistiku.

 

SLOVENSKO

 Krajina v ktorej žijem sa volá Slovensko. Je to neveľký štátik s asi piatimi miliónmi obyvateľov. Na Slovensku sa mi páči hlavne príroda, naše veľhory Tatry a príjemní ľudia. Niektorí však nie sú takí dobrí, pretože sa mi nepáči, ako sú tieto prírodné krásy zneuctené. Avšak to nie je jediným mínusom Slovenska. Zápornou stránkou je aj naša vláda. Na Slovensku je veľká nezamestnanosť a tí čo pracujú,  za tú prácu veľa nedostávajú. Myslím, že by s tým mali niečo robiť. Veľa ľudí žije od výplaty k výplate a tá suma nepokryje všetky ich výdavky. To je jediným mínusom tohto štátu. Milujem slovenskú prírodu, ktorá je bohatá hlavne na vrchy, jazerá a minerálne pramene. Naše Tatry navštevujú ľudia z celého sveta, obdivujú tú krásu a radi sem chodia zas a zas. Príroda je taktiež veľmi krásna. Slovenské lesy majú veľkú rozlohu  a žije v nich nespočetné množstvo živočíchov. Slováci sú veľmi prívetiví a milí, správajú sa k sebe úctivo a kedykoľvek ich navštívite, s otvorenou náručou vás prijmú. Samozrejme, každý sme iní, preto nie všetci Slováci sú  takíto. Niektorí majú viac nedostatkov, ale myslím si, že keby ich chceli odstrániť, išlo by to veľmi ľahko. Napriek tomu milujem svoju vlasť, pretože nikde inde by som si život nevedela predstaviť.

                                            

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Recommendations: how to promote your karol-duck.estranky.sk

(Latonyasnund, 26. 3. 2018 2:34)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can bypass any antibot CAPTCHA's.
Captcha Recognition Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8400 other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"

XEvil break CAPTCHA of Google, Facebook, Yandex, VKontakte, and 8400 others!

(MashaRix, 12. 12. 2017 21:55)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can break any antibot protection.
Captcha Recognition Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8.4 million other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"